Konverents

Eesti Tõlkebüroode Liidu rahvusvaheline aastakonveretns
 
Millal: 19. ja 20. oktoobril 2017
Kus: Nordic Hotel Forum, Tallinn
Teema: keeleteenusepakkuja elutsükkel
Piletid: müügil siin 
 
19. oktoobril keskendume Balti koostööle ja teeme lühikese koolituse. Ootame aktiivselt osalejaid kõigist kolmest Balti riigist, aga ka teistest lähiriikidest. Analüüsime piirkonna tõlketööstuse hetkeseisu ja lähituleviku väljavaateid.
 
20. oktoober on konverentsi põhipäev, mille läbiv teema on keeleteenusepakkuja eluring (ingl the life cycle of the LSP). Valdkonna liidrid Euroopast ja mujalt räägivad oma kogemusest eduka tõlkeettevõtte ülesehitamisel, sellega seotud katsumustest ja võimalustest. Isiklikes ja inspireerivates ettekannetes jagavad asjatundjad oma lugusid.
 
 

Liidu juhatus

 • Inge Rätsep

  Inge Rätsep

  Interlex Tõlkebüroo OÜ, juhatuse liige

  Inge on tegutsenud tõlkevaldkonnas alates 1999. aastast. Ta on Interlexi Tõlkebüroo omanik ja juhatuse liige. Inge on õppinud Tartu Ülikoolis eesti keelt ja kirjandust ning kaitsnud bakalaureusekraadi meedia ja suhtekorralduse erialal. Ta on Eesti Tõlkebüroode Liidu asutamise algataja. Peale ETBLi juhatuse kuulub Inge alates 2015. aastast ka EUATC (European Union Association of Translation Companies) juhatusse. Kogu oma tõlkevaldkonna karjääri jooksul on ta seisnud Eesti tõlketuru arengu eest, kirjutanud meedias tõlkevaldkonda puudutavaid artikleid ning esinenud konverentsidel nii Eestis kui ka väljaspool.

 • Pille-Riin Laadoga

  Pille-Riin Laadoga

  Luisa Tõlkebüroo OÜ, Turundusjuht

  Pille-Riin Laadoga on tõlkevaldkonnas töötanud 2011. aastast, mil ta asus Luisa Tõlkebüroos tööle projektijuhina. Aasta pärast sai temast juba väliskliendihaldur ja 2014. aastast on Pille-Riin Luisa Tõlkebüroo välisturundusjuht. Pille-Riinul on bakalaureusekraad psühholoogias ning 2016. aastal omandas ta Tallinna Ülikoolis magistrikaardi organisatsioonikäitumise alal (cum laude). 2016. aasta alguses tegi ta tõlkebüroode projektijuhtide seas uuringu, mis andis põhjaliku ülevaate projektijuhi ameti olemusest. 2014. ja 2015. aastal kuulus ta ETBLi konverentsi korraldusmeeskonda.

 • Margit Kurm

  Margit Kurm

  TILDE EESTI OÜ, JUHATAJA

  Margit Kurm on tõlkevaldkonnas töötanud 2001. aastast, mil ta asus Tilde Eesti OÜ-s tööle projektijuhina. 2005. aastal sai temast osakonna juhataja ja 2007. aastast on Margit Tilde Eesti tegevdirektor. Margit on lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikoolis infoteaduste eriala. 2013. aastal kuulus ta ETBLi konverentsi korraldusmeeskonda.