Koostöö Tallinna Ülikooliga

Pärast pikemat ettevalmistavat perioodi alustas ETBL täna Tallinna Ülikoolis loengutsüklit tõlkeõpetuse magistriõppe tudengitele. Koostöö Tallinna Ülikooliga sai alguse vajadusest tuua õppekavasse praktiline õppeaine, mis tutvustaks tõlketeenuste köögipoolt ja annaks ülevaate tõlkijate karjäärivõimalustest. Uue õppeaine nimi on TÕLKETEHNIKA, MASINTÕLGE JA PROJEKTIJUHTIMINE ning see kuulub õppekava kohustuslike ainete hulka. Loengud valmistasid ette ja viivad läbi meie liikmed Interlex, Tilde, Luisa ja NEON. 28 auditoorse tunni jooksul käsitletakse muuhulgas järgmisi teemasid: tõlketeenuste turg ja trendid, tõlkeprojektide juhi töö, tõlketarkvarad, tõlkehaldustarkvarad, masintõlge, järeltoimetamine, terminoloogiline töö, stiilijuhendid, kvaliteedistandardid, isikuandmete kaitse tõlketööstuses jpt.

Kui varem on mitmed meie liikmed omal algatusel tudengitele koolitarkust jaganud, siis käesolev projekt on meie esimene suurem ühisprojekt akadeemilise maailmaga.


«Tagasi

Liidu juhatus

 • Inge Rätsep

  Inge Rätsep

  Interlex OÜ, juhatuse liige / member of the board

  Inge on tegutsenud tõlkevaldkonnas alates 1999. aastast. Ta on Interlexi Tõlkebüroo omanik ja juhatuse liige. Inge on õppinud Tartu Ülikoolis eesti keelt ja kirjandust ning kaitsnud bakalaureusekraadi meedia ja suhtekorralduse erialal. Ta on Eesti Tõlkebüroode Liidu asutamise algataja. Peale ETBLi juhatuse kuulub Inge alates 2015. aastast ka EUATCi juhatusse. Kogu oma tõlkevaldkonna karjääri jooksul on ta seisnud Eesti tõlketuru arengu eest, kirjutanud meedias tõlkevaldkonda puudutavaid artikleid ning esinenud konverentsidel nii Eestis kui ka väljaspool.

 • Kristiina Püttsepp

  Kristiina Püttsepp

  Luisa Tõlkebüroo OÜ, juhatuse liige / member of the board

  Kristiina liitus Luisa Tõlkebürooga 23 aastat tagasi ning on üks ettevõtte juhtidest ja osanikest. Luisa on olnud Eesti Tõlkebüroode Liidu asutajaliige. Liidu juhatuses on Kristiina kolmandat korda. Samuti on ta osalenud Liidu poolt korraldatud nelja konverentside korraldamises. Kõrghariduse omandas Kristiina Tartu Ülikooli arstiteaduskonnas. Alates 2016. aastast on ta lisaks Luisale ka pühendunud coach’i ja superviisori teadmiste omandamisele Tallinnas International Coaching and Supervision Institute’is.

 • Kerli Visso

  Kerli Visso

  TILDE EESTI OÜ, VANEMPROJEKTIJUHT / SENIOR PROJECT MANAGER

  Kerli on hariduselt eesti filoloog, aga õppinud ka majandust ja IT-d. Tõlkemaailmas on Kerli tegutsenud üle kümne aasta alates Tildega liitumisest 2007. aastal. Tildes on ta lisaks pikaajalisele projektijuhtimisele põgusalt kokku puutunud ka ettevõtte müügipoole ja tõlketoimetamisega. Viimastel aastatel on Kerli olnud vanemprojektijuhi ametis, mis lisaks tavapärasele projektijuhitööle hõlmab ka teiste projektijuhtide abistamist ja juhendamist, uute töötajate värbamist ning tegevjuhi nõustamist ettevõttele olulistes küsimustes.