Koostöö Tallinna Ülikooliga

Pärast pikemat ettevalmistavat perioodi alustas ETBL täna Tallinna Ülikoolis loengutsüklit tõlkeõpetuse magistriõppe tudengitele. Koostöö Tallinna Ülikooliga sai alguse vajadusest tuua õppekavasse praktiline õppeaine, mis tutvustaks tõlketeenuste köögipoolt ja annaks ülevaate tõlkijate karjäärivõimalustest. Uue õppeaine nimi on TÕLKETEHNIKA, MASINTÕLGE JA PROJEKTIJUHTIMINE ning see kuulub õppekava kohustuslike ainete hulka. Loengud valmistasid ette ja viivad läbi meie liikmed Interlex, Tilde, Luisa ja NEON. 28 auditoorse tunni jooksul käsitletakse muuhulgas järgmisi teemasid: tõlketeenuste turg ja trendid, tõlkeprojektide juhi töö, tõlketarkvarad, tõlkehaldustarkvarad, masintõlge, järeltoimetamine, terminoloogiline töö, stiilijuhendid, kvaliteedistandardid, isikuandmete kaitse tõlketööstuses jpt.

Kui varem on mitmed meie liikmed omal algatusel tudengitele koolitarkust jaganud, siis käesolev projekt on meie esimene suurem ühisprojekt akadeemilise maailmaga.


«Tagasi

Liidu juhatus

 • Kerli Visso

  Kerli Visso

  TILDE EESTI OÜ, VANEMPROJEKTIJUHT / SENIOR PROJECT MANAGER

  Kerli on hariduselt eesti filoloog, aga õppinud ka majandust ja IT-d. Tõlkemaailmas on Kerli tegutsenud üle kümne aasta alates Tildega liitumisest 2007. aastal. Tildes on ta lisaks pikaajalisele projektijuhtimisele põgusalt kokku puutunud ka ettevõtte müügipoole ja tõlketoimetamisega. Viimastel aastatel on Kerli olnud vanemprojektijuhi ametis, mis lisaks tavapärasele projektijuhitööle hõlmab ka teiste projektijuhtide abistamist ja juhendamist, uute töötajate värbamist ning tegevjuhi nõustamist ettevõttele olulistes küsimustes.

 • Reelika Jakubovski

  Reelika Jakubovski

  Luisa Tõlkebüroo, Juhatuse Liige / Member of the Management

  Soome keele filoloog ja peagi mentorite koja liige Reelika on olnud tõlkeäris tegev juba 1995. aastast. Nagu Luisa kõik neli juhatuse liiget, alustas ka Reelika projektijuhina, mis lõi baasi laialdasele turu tundmisele ja tunnetamisele. Reelika on väga hea kliendisuhte hoidja, meeskonnajuht ning arendustegevuste genereerija. Reelika oli ka üks aktiivsemate tõlkebüroode ehk Eesti Tõlkebüroode Liidu kokkukutsujatest. Täna tegeleb Reelika Luisa sisearendusete ja välisosakonna juhtimisega, millega kaasneb iseeneslikult mõnus õhkkond kogu Luisas.

 • Kadri Pultsin

  Kadri Pultsin

  Interlex OÜ, Vanemprojektijuht / Senior Project Manager

  Kadri on omandanud magistrikraadi Tartu Ülikoolis inglise keele ja kirjanduse alal. Tee tõlketööstusesse leidis ta juba ülikooliajal, mil alustas vabakutselise tõlkijana. 2012. aastal alustas Kadri projektijuhina tööd tõlkebüroos Grata ja täna tegutseb ta samal ametikohtal edasi Interlexis. Lisaks tõlkeprojektide ja klientide haldamisele tegeleb ta ka büroo igapäevatöö korraldamise ja arendustegevusega.