Koostöö Tallinna Ülikooliga

Pärast pikemat ettevalmistavat perioodi alustas ETBL täna Tallinna Ülikoolis loengutsüklit tõlkeõpetuse magistriõppe tudengitele. Koostöö Tallinna Ülikooliga sai alguse vajadusest tuua õppekavasse praktiline õppeaine, mis tutvustaks tõlketeenuste köögipoolt ja annaks ülevaate tõlkijate karjäärivõimalustest. Uue õppeaine nimi on TÕLKETEHNIKA, MASINTÕLGE JA PROJEKTIJUHTIMINE ning see kuulub õppekava kohustuslike ainete hulka. Loengud valmistasid ette ja viivad läbi meie liikmed Interlex, Tilde, Luisa ja NEON. 28 auditoorse tunni jooksul käsitletakse muuhulgas järgmisi teemasid: tõlketeenuste turg ja trendid, tõlkeprojektide juhi töö, tõlketarkvarad, tõlkehaldustarkvarad, masintõlge, järeltoimetamine, terminoloogiline töö, stiilijuhendid, kvaliteedistandardid, isikuandmete kaitse tõlketööstuses jpt.

Kui varem on mitmed meie liikmed omal algatusel tudengitele koolitarkust jaganud, siis käesolev projekt on meie esimene suurem ühisprojekt akadeemilise maailmaga.


«Tagasi

Liidu juhatus

 • Inge Rätsep

  Inge Rätsep

  DUSSAN OÜ

  Olen tegutsenud tõlkevaldkonnas üle 20 aasta, sellest suurema osa Interlexi tõlkebüroo omaniku ja juhina. Interlex on kiiresti kasvav tõlkebüroo, 2021. aastal omandasime 100% osaluse Dussan OÜs. Dussanis on minu missioon uuendada traditsioonilist vandetõlgi teenust. Kuigi hariduselt olen hoopis meedia ja suhtekorralduse taustaga, siis on keelevaldkond mulle alati huvi pakkunud. Minu töö on minu kirg. Püüan anda oma panuse Eesti ja Euroopa tõlketööstuse arengusse.

 • Indrek Hallik

  Indrek Hallik

  TILDE EESTI OÜ

  Avastasin kire keelte vastu juba lapsena, kuid tõlkemaailma jõudsin 6-7 aastat tagasi. Alustasin tõlkimise ja lokaliseerimise projektijuhina ja praeguseks olen jõudnud Tilde Eesti müügijuhiks. Töötan igapäevaselt nii erinevate tõlketeenuste kui ka keeletehnoloogiatega. Aastatega on tekkinud ka üha suurem soov kohaliku keelemaastiku arengusse panustada ja Eesti Tõlkebüroode Liit on selleks suurepärane raamistik.

 • Svea-Elen Peters

  Svea-Elen Peters

  LUISA TÕLKEBÜROO OÜ

  25 aastat tegutsemist turundusvaldkonnas erinevate ettevõtete tegemistele hoogu andes viis mind 2018. aastal Baltikumi ühe suurima tõlkebüroo – Luisa Tõlkebüroo äriarenduse juhiks. Varemalt puutusin tõlkeprotsessiga kokku kliendi vaatevinklist, kuid viimased aastad on pakkunud mulle hea võimaluse anda oma panus tõlketööstuse arengusse juba isiklikult. Majandusalase kõrghariduse omandasin Tallinna Tehnikaülikoolis. Oma tugevuseks pean võimet mõista nii numbreid kui inimesi.