PRESSITEADE

Eesti Tõlkebüroode Liidu liikmed otsustasid lõpetada koostöö kõigi Venemaa ja Valgevene ettevõtete ja alltöövõtjatega. 

Eesti ja kogu maailma tõlketööstuse põhiväärtusteks on piiriülene koostöö, erinevate kultuuride ja rahvaste lähendamine ning kommunikatsioon läbi tõlketeenuste. Meie sektoris töötab palju eri rahvustest inimesi, oleme avatud ja uuenduslikud ning alati esiplaanile seadnud inimesed ja rahvusvahelise koostöö.

Just sellepärast leiame, et Venemaa sõjaline agressioon täna, 2022. aastal, vaba Euroopa riigi Ukraina vastu on täiesti vastuvõetamatu.
ETBLi liikmetel on läbi aastate olnud väga hea koostöö nii Venemaa kui ka Valgevene kolleegidega, kuid kahjuks on praegu aeg, kus tuleb langetada kindlaid ja põhimõttelisi otsuseid.

Otsustasime lõpetada koostöö kõigi Venemaa ja Valgevene ettevõtete ja alltöövõtjatega. Inimlikult tasandilt ei ole see samm kerge, aga raskel ajal tuleb teha raskeid valikuid. Me ei saa toetada agressiooni ja sõda, tehes koostööd agressorriigi ettevõtetega.

Oleme sel keerulisel ajal mõtetes kõigiga, kes selle ebaõiglase ja ebainimliku sõja tõttu kannatavad.

Eesti Tõlkebüroode Liitu kuuluvad A&A Lingua, Interlex OÜ, Dussan OÜ, Luisa Tõlkebüroo OÜ, Tehnilise Tõlke Keskus OÜ, Tilde Eesti OÜ, Wiedemanni Tõlkebüroo OÜ, Saag & Semevsky Keelestuudio OÜ.
 


«Tagasi