Toimus 2024. aasta esimene üldkoosolek

Eesti Tõlkebüroode Liit (ETBL) pidas üldkoosolekut ja valis juhatuse. Juhatuses jätkavad tänavu nagu mullugi kõigi liikmesbüroode esindajad, kelleks on: Liina Teder Wiedemannist, Indrek Hallik Tildest, Arved Kaldamäe Tehnilise Tõlke Keskusest, Svea-Elen Peters Luisast, Inge Rätsep Dussanist ja Kristina Remmel A&A Linguast.

Võtsime vastu otsuse koguneda uuesti emakeelepäeval, 14. märtsil, et arutada liidu 2024. aasta visiooni ja ka pikemaid sihte. Liit tähistab 2025. aastal oma 25ndat juubeliaastat!  

Tutvuti ka Tilde uue tegevjuhi Kalle Kuusikuga.    

Liidu mullustest tegevustest oli olulisim Tallinna Ülikooli ainekavaga jätkamine, kus mitme meie liitu kuuluva tõlkefirma esindajad loevad tudengitele põnevaid loenguid tõlketööstuse argipäevast. Jätkame programmiga ka 2024. a sügisel!  

ETBL otsustas 2023. aastal välja astuda Euroopa Tõlkebüroode Liitute Liidust (EUATC), sest EUATC ei ole võtnud taunivat seisukohta Venemaa Tõlkebüroode Liidu liikmesoleku suhtes käimasoleva Ukraina-Vene sõja valguses. Otsus oli vastastikku emotsionaalne, kuna oleme EUATC liikmeskonda kuulunud juba paarkümmend aastat. 

2023. aastal aga ühines ETBL Põhja-Euroopa keelevõrgustikuga NELN  (Nothern European Language Network), mis käib koos kord kuus. Eestist osaleb selles suhtlusvõrgustikus veel Eesti Tõlkemagistrite Liit.  

Oluliseks peeti ka veebilehe ja sotsiaaalmeedia kanalite paremat haldamist, et lugeja leiaks meie tegemiste kohta alati ajakohast ja huvitavat teavet.

Liidu uksed on alati valla ka uutele liikmetele. Kirjutage meile

 

  

 

 

 


«Tagasi