Konverentsist

Eesti Tõlkebüroode Liit on korraldanud alates 2013. aastast tõlkekonverentse, mille peaeesmärk on elavdada suhtlust tõlkevaldkonnas tegutsejate vahel ja jagada kogemusi.
 
Teema: keeleteenusepakkuja elutsükkel
Millal: 19. ja 20. oktoobril 2017
Kus: Nordic Hotel Forum, Tallinn
Piletid: müügil siin 

 

Konverentsi põhipäev

Konverentsi põhipäev on üles ehitatud lugudele: kuidas üks tõlkeettevõte tegevust alustab, millega ta oma ajajoonel kokku puutub ja mis sellest kõigest välja võib tulla. 
 
Konverentsipäeva alustab põnev lugu tõlkeettevõtte asutamisest, kasvamisest, ühest pereettevõttest ning seesama külaline ka lõpetab päeva, rääkides oma loo, kuidas ta enda loodud firma lõpuks maha müüs. Moravia on selle ettevõtte nimi ja see ettevõte elab praegugi edukalt edasi. Ka see on üks võimalus ja üks võimalikest lugudest.
 
Soovime keskenduda lihtsalt kogemuste jagamisele meeleolukas õhkkonnas, mitte õpetamisele ega juhendamisele. Igaüks nopib välja selle, mis just teda kõnetab.
 

Balti koostöö seminar ja ümarlaud

Konverentsile eelneval päeval keskendume väiksemas seltskonnas Eesti, Läti ja Leedu tõlketööstusele. Teeme kokkuvõtteid, võrdleme, arutleme, peame plaane. Baltimaade tõlketurust pole kunagi ülevaadet tehtud ja nüüd saab
see lõpuks teoks.
 
Lisaks on meil võimalus kuulata eelmisel aastal Baltimaade tõlkeettevõtete juhtidega tehtud intervjuude kokkuvõtet ja arutleda teemal, miks on nende kolme riigi tõlketurg ainulaadne.
 

Sihtrühm

Ootame konverentsile tõlkevaldkonna huvilisi, eksperte ja juhte, et jagada oma kogemusi ja kuulda teiste lugusid. Ürituse peaeesmärk on inspireerida ning pakkuda koostöövõimaluste ja uute partnerlussuhete tekkimiseks mõnusat keskkonda. Oodatud on igas suuruses ettevõtted ja nii alustajad kui ka need, kellel mõlgub mõttes tegevuse lõpetamine.